cs:services

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:services [17.03.2015 14:50]
trestikv@cesnet.cz
cs:services [01.08.2016 13:18] (aktuální)
vachek@cesnet.cz [CESNET Audit System]
Řádek 15: Řádek 15:
  
 Další známý bezpečnostní scanner [[http://​www.openvas.org/​| OpenVAS]] (Open Vulnerability Assessment System) vychází ze starší verse programu NESSUS a je šířen v rámci licence GPL. Systém CESNET AUDIT nabízí jeho služby od roku 2009 poté, co se jeho správci dostal do rukou [[http://​security.lss.hr/​novosti/​Nessus_vs_OpenVAS_en.pdf| dokument]] se zajímavým srovnáním vlastností NESSUSu a OpenVASu. OpenVAS nabízí v červnu 2014 přes 28 tisíc bezpečnostních testů. Další známý bezpečnostní scanner [[http://​www.openvas.org/​| OpenVAS]] (Open Vulnerability Assessment System) vychází ze starší verse programu NESSUS a je šířen v rámci licence GPL. Systém CESNET AUDIT nabízí jeho služby od roku 2009 poté, co se jeho správci dostal do rukou [[http://​security.lss.hr/​novosti/​Nessus_vs_OpenVAS_en.pdf| dokument]] se zajímavým srovnáním vlastností NESSUSu a OpenVASu. OpenVAS nabízí v červnu 2014 přes 28 tisíc bezpečnostních testů.
 +
 +**Auditační server CESNETu v Praze - Dejvicích je v současnosti až do odvolání mimo provoz. Opětovné zprovoznění bude včas oznámeno. Správci akademických sítí připojených k CESNETu2 mohou i nadále požádat o zapůjčení licence NESSUSu, aby auditační server na omezenou dobu sami zprovoznili uvnitř své vlastní sítě.**
  
 Bezpečnostní audit svého stroje nebo své skupiny strojů může spustit autorisovaný správce kdykoli a s nastavitelným zpožděním. Po skončení auditu obdrží výsledky elektronickou poštou ve zvoleném formátu (html, text). Správce může zvolit, zda poběží jen bezpečné, nebo i potenciálně nebezpečné testy. Program NESSUS je spuštěn v každém případě; program OpenVAS, jen pokud si ho uživatel vyžádá. Bezpečnostní audit svého stroje nebo své skupiny strojů může spustit autorisovaný správce kdykoli a s nastavitelným zpožděním. Po skončení auditu obdrží výsledky elektronickou poštou ve zvoleném formátu (html, text). Správce může zvolit, zda poběží jen bezpečné, nebo i potenciálně nebezpečné testy. Program NESSUS je spuštěn v každém případě; program OpenVAS, jen pokud si ho uživatel vyžádá.
Poslední úprava: 01.08.2016 13:18